۱۷ پایگاه جاده‌ای اورژانس در استان فارس ساخته می‌شود

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس گفت: ۱۷ پایگاه جاده‌ای اورژانس استان فارس با اعتباری بیش از ۴ میلیارد تومان در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

انجام ۱۱۰ هزار ماموریت توسط اورژانس فارس از ابتدای سال تا کنون

وی با اشاره به فعالیت ۱۵۷ پایگاه اورژانس در سراسر این استان ، عنوان کرد: شش ماه نخست امسال ۱۱۰ هزار مأموریت توسط این مراکز انجام‌شده که نسبت به مدت مشابه پارسال سه درصد افزایش داشته است.

تصادف از شایع‌ترین حوادث گروه سنی زیر ۱۸ سال در استان فارس است.

فیروزی تصادف، سقوط، مسمومیت و سوختگی را شایع‌ترین حوادث در گروه سنی زیر ۱۸ سال در استان فارس اعلام و خاطرنشان کرد: تصادفات با ۵۱ درصد بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

وی استاندارد مدت‌زمان متوسط انجام مأموریت‌های اورژانس را ۱۲ دقیقه اعلام کرد که در شیراز میانگین رسیدن بر بالین بیمار ۹.۵ دقیقه است.

فیروزی با بیان اینکه روزانه ۳ هزار تماس تلفنی با اورژانس شیراز برقرار می‌شود، گفت: از این تعداد حدود ۵۰۰ مورد مزاحمتی و غیرمرتبط است و از مابقی تماس‌ها ۲۵۰ مورد به بیمارستان منتقل می‌شود.در مأموریت‌های اورژانس بیماران قلبی و مصدومان تصادفات بیشترین آمار انتقال به بیمارستان را دارند.

وی همچنین از ساخت ۱۷ پایگاه جاده‌ای با اعتباری بیش از ۴ میلیارد تومان در سراسر این استان خبر داد و گفت: اغلب  این پایگاه‌ها تا دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسند.