یزد، قطب درمان ناباروری در ایران و خاورمیانه

دکتر کلانتر افزود: این کنگره در چهار پنل متفاوت ژنتیک و ناباروری مردان، ژنتیک و ناباروری زنان، پزشکی فرد محور در ارتباط با تولید مثل، تشخیص بیماری‌ها و ناهنجاری جنین پیش از تولد در حال برگزاری است.

این کنگره در راستای نهمین کنگره بین المللی و جشنواره دانشجویی طب تولید مثل برگزار می‌شود که ۲۳ تا ۲۵ اردیبهشت در یزد برگزار شد.

در این کنگره سخنرانانی از آمریکا، کانادا، هلند، ایتالیا، فرانسه، ترکیه، انگلستان، عمان و نیوزلند و سخنرانانی از مراکز علمی کشور درباره موضوع کنگره سخنرانی خواهند کرد.دبیر اجرایی کنگره هم با اشاره به اهمیت و جایگاه این کنگره  گفت : دستاورد این کنگره بین المللی تکمیل روش‌های نوین درمان ناباروری است.

دکتر عبدلی افزود : استان یزد پایه گذار درمان ناباروری و قطب درمان ناباروری در ایران و خاورمیانه است و با توجه به این ظرفیت ارزشمند به عنوان میزبان این کنگره مهم بین المللی انتخاب شده است.گفتنی است پژوهشکده طب تولید مثل یزد با بکارگیری روش‌های نوین ناباروری برای درمان بیماران و اجرای به روزترین پژوهش ها، به عنوان یکی از قطب‌های جهان در تولید علوم درمان ناباروری شناخته شده و تاکنون بیش از ۳۰ هزار نوزاد با علم و دانش متخصصان این مرکز به دنیا آمده اند.