مدافعان سلامت بهبود یافته کووید۱۹ در یزد پیشگام در اهدای پلاسما

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان یزد، در آستانه شب نوزدهم رمضان ، دستیار ارشد بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد که در یکی از بیمارستان های یزد به عنوان یکی از مدافعین سلامت مشغول به فعالیت بود و مبتلا به ویروس کرونا شد، با بهبودی کامل و پس از گذشت یکماه به عنوان اهداکننده بار اول به انتقال خون مراجعه کرد و پس از انجام معاینات پزشکی توانست پلاسما اهدا کند.

مدیر کل انتقال خون استان با حضور در مرکز جامع اهدای پلاسما و ضمن تشکر از دستیار ارشد بیهوشی دانشگاه بابت اهدای پلاسما گفت: پروژه جمع آوری و ذخیره پلاسما بهبود یافتگان کووید ۱۹ با هدف تامین نیازهای درمانی پیش بینی شده مراکز درمانی از اول اردیبهشت ماه در یزد کلید خورده است.

نقی تقوائی افزود: امیدواریم با خدماتی که سازمان انتقال خون ارائه می دهد و راه اندازی پروژه جمع آوری و ذخیره پلاسمای اهدایی بهبود یافتگان کووید۱۹ بتوان برای درمان بیماران کرونایی گام موثری برداشت.

وی با اشاره به داوطلبانه بودن این پروژه گفت: بهبود یافتگان کووید ۱۹ که حداقل یک ماه از بهبودی کامل آنان سپری شده است مخاطبین این پروژه هستند و در صورت داشتن شرایط عمومی اهدای خون می توانند به صورت داوطلبانه به مرکز جامع اهدای خون واقع در یزد میدان ابوذر مراجعه کنند.

 

 

#مرکز #آمبولانس #سالار #سلامت

سالار سلامت  ۳۱۱۵-۰۳۵ ☎️