روز بهزیستی و تامین اجتماعی مبارک باد

۲۴ تیر ۱۴۰۲ 36 بازدید بدون دیدگاه

روز بهزیستی و تامین اجتماعی

مشکلات محیطی، اجتماعی، اقتصادی و ارثی و همچنین مشکلات جسمی مواردی است که افراد با آنها روبه رو باشند بهزیستی می تواند آن ها حمایت و از این افراد نگه داری کند. سازمان غیردولتی تأمین اجتماعی ایران، یک سازمان بیمه‌گر اجتماعی عمومی  است که وظیفهٔ آن پوشش اجباری بیمهٔ کارگران، حقوق‌بگیران و پوشش اختیاری صاحبان حرف و مشاغل دولتی و آزاد می باشد.

هدف تعیین روز بهزیستی و تامین اجتماعی

به موجب لایحه قانونی سال ۱۳۵۹ در جهت تحقق مفاد اصول ۳، ٢١ و ٢۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، سازمان بهزیستی کشور در زمینه تحقق عدالت اجتماعی تشکیل شده است. به همین روز بیست و پنجم تیر ماه به نام روز بهزیستی و تامین اجتماعی ثبت شده است. در حقیقت تشکیل سازمانی به نام تامین اجتماعی به این دلیل است فقر در جامعه کاهش یابد و افراد بتوانند در حد معمول نیاز های خود را برطرف سازند تا مسائلی مانند: بزهکاری،دزدی و ناهنجاری های اجتماعی در جامعه کاهش یابد. سازمان بهزیستی برای کمک به قشرهای محروم و انسان هایی که بنا به دلایل محیطی، اجتماعی، اقتصادی و ارثی و نیز داشتن مشکلات جسمی، روانی، عاطفی، گرفتار مشکلات و دچار عدم تعادل شده اند، تأسیس شده است.امام باقر علیه السلام در مورد نتیجه نیکوکاری می فرماید: «نیکوکاری و صدقه پنهانی، فقر را از بین می برد، عمر را زیاد و هفتاد مرگ بد و ناگوار را دفع می کند».

امام صادق علیه السلام  درباره اهمیت کمک به هم نوعان فرمودند: مؤمنان در نیکی کردن، مهربانی و دل سوزی در مورد یکدیگر، همچون تن واحدند که اگر جایی از آن دردمند شود، باقی اعضا در بیداری و سوز آن هم دردی می کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x