خانم پرستار زنده زنده در آتش سوخت

در پی سانحه تصادف یک دستگاه آمبولانس در لاهیجان و فوت یک پرستاردر هنگام ماموریت، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی پیام تسلیتی صادر کرد

در پی سانحه تصادف یک دستگاه آمبولانس در لاهیجان و فوت یک پرستاردر هنگام ماموریت، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش روز نو، به گفته نایب رئیس نظام پرستاری رشت، پرستار جوان و خدوم بیمارستان ۲۲ آبان لاهیجان هنگام بازگشت از ماموریت دچار سانحه تصادف و سوختن در آتش شد.

 نایب رئیس نظام پرستاری رشت گفته بود: این اتفاق اینگونه افتاد که بیماری با آمبولانس خصوصی به یکی از بیمارستان های رشت تحویل داده می شود و در راه بازگشت آمبولانس حدود ساعت ۲ نیمه شب (بامداد چهارشنبه) و احتمالا به علت خواب آلودگی راننده آمبولانس دچار تصادف و نهایتا آتش سوزی می شود، چون پای پرستار لابلای وسائل داخل ماشین گیر کرده بود، نتوانستند وی را نجات دهند و در آتش سوخت.
 
وی ادامه داد: این پرستار حدود سی سال، متاهل و دارای یک فرزند و از پرسنل خدوم بیمارستان ۲۲ آبان لاهیجان بود و امروز در لاهیجان مراسم خاکسپاری انجام شد که وزیر بهداشت به همین مناسبت پیام تسلیت ارسال کرد و این ضایعه بزرگ را به خانواده و جامعه پرستاری تسلیت گفت.
 
متن پیام تسلیت وزیر بهداشت به این شرح است:

انالله و انا الیه راجعون
 
نام پرستار زیبنده انسان‌های فرشته صفتی است که ایمان، دانش، تلاش و محبت‌شان، آرام‌بخش جسم و جان خسته بیماران است. کار در این حرفه که به رنگ عشق مزین شده، عاشقانی را می‌طلبد که نجات جان انسان‌ها سخن اول و آخر ایشان باشد. در این مسیر اما گاه، وقوع حادثه‌ای، غمی جانکاه بر روح یکایک ما می‌نشاند.
 
با خبر شدم در پی سانحه دلخراش تصادف و آتش سوزی یک دستگاه آمبولانس در شهر لاهیجان، پرستار جوان و متعهد «سرکار خانم معصومه دلاور رفیعی» دعوت حق را لبیک گفته و جان به جان آفرین تسلیم نموده است. حادثه‌ای که موجب شد فرشته‌ای از خیل سپیدپوشان عرصه سلامت کشور جدا شود و ما را در غم از دست دادن همکاری که عمر پربرکت و کوتاه خود را در راه تسکین آلام مردمان سرزمین‌مان گذراند، سوگوار گرداند.
 
در گذشت آن مرحومه را به خانواده محترم وی، همکاران شریف و زحمت‌کش ایشان و خانواده بزرگ پرستاری کشور، صمیمانه تسلیت عرض می‌نمایم و از درگاه پروردگار منان برای ایشان علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی خواستارم.
 
روحش شاد ویادش گرامی باد. 

دکتر سید حسن هاشمی