بیست و نهمین اجلاس روسای اورژانس های سراسر کشور برگزار شد

در این نشست تخصصی که برای اولین بار با حضور مدیران روابط عمومی مراکز حوادث صورت گرفت، در ابتدا دکتر صابری نیا ریاست اورژانس کشور، پس از خوشامدگویی به همه حضار به بیان موارد کلی موجود در این همایش پرداخت و اهداف و چشم انداز کلی همایش را تبیین نمود.

دکتر جعفر میعادفر معاون اجرایی اورژانس کشور که مدیریت جلسه این همایش را عهده دار بود ضمن تکمیل سخنان دکتر صابری نیا، اهداف و برنامه های این همایش را خاطرنشان کرده و توضیحاتی در مورد وضعیت کلی اورژانس سراسر کشور ارائه داد.

از اولین مباحثی که در این همایش مورد بررسی قرار گرفت بحث یکسان سازی کشوری جامبگ ها بود که جامبگ طراحی شده توسط کارشناس فوریت های پزشکی اورژانس تهران، آقای محمد قادری فر به تایید نهایی رسیده و مقرر گردید تولید انبوه این جامبگ در سال ۹۵ انجام شود و بین همه مراکز حوادث توزیع گردد.

محمد قادری فر ضمن سخنرانی در این همایش در توضیح جامبگ طراحی شده گفت: تمامی قسمت های این جامبگ طبق چک لیست دارویی استاندارد اورژانس کشور تهیه شده است و در طراحی آن کلیه استانداردهای بین المللی لازم دیده شده است.

پس از آن دکتر فرهاد رضوانی رئیس اداره آموزش اورژانس کشور به بیان نکاتی در خصوص مشکلات آموزشی گذشته و پیش روی اورژانس پیش بیمارستانی پرداخت و ناهمگونی رشته های تحصیلی مختلف شاغل در اورژانس ۱۱۵ را از مشکلات فعلی دانسته و راه حل هایی را برای این مساله بیان نمود.

در این همایش دکتر چرخ ساز رییس جمعیت هلال احمر کشور در راستای هم افزایی فرایند امداد و نجات و مشارکت بهتر و اثر بخش تر اورژانس با هلال احمر پیشنهاداتی را ارائه نمودند .