باران بهاری و جاری شدن سیلاب در شهرستان اردکان جان ۳ هموطن را گرفت.

حادثه ی اول مربوط به گیر افتادن ۵ خودروی سواری در محور چوپانان  اردکان بود . در این حادثه به ۹ نفر از مصدومین توسط عوامل امدادی ، امداد رسانی لازم صورت پذیرفت و جسد فرد مفقود شده در این حادثه؛صبح روز سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه در فاصله ۱۵ کیلومتری جاده چوپانان توسط تیم های جستجو پیدا شد .

حادثه ی دوم در بامداد سه شنبه، مربوط به منطقه ی رباط پشت بادام در  شهرستان اردکان بود. در این حادثه، خودروی سنگین راهداری برای کمک به راننده و سرنشین یک خودروی وانت مزدا رفته بود گرفتار سیلاب شد و یکی از عوامل راهداری و راننده و سرنشین خودروی مزدا در سیلاب گرفتار شدند . پیش از ظهر سه شنبه پیکر دو تن از این افراد پیدا شد و علیرغم تلاش و جستجوهای عوامل امدادی در منطقه ، اطلاعی از فرد سوم در منطقه یافت نشد.

دکتر دهقان در توضیح امدادرسانی اورژانس در حوادث فوق عنوان داشت : به محض اطلاع واحد EOC دانشگاه علوم پزشکی از رخداد حادثه ، نیروهای اورژانس پیش بیمارستانی در کنار عوامل امدادی هلال احمر و سایر نیروهای مردمی در امر امدادرسانی به حادثه دیدگان انجام وظیفه نمودند و بالگرد اورژانس از ساعت های اولیه ی طلوع خورشید ۱۴ اردیبهشت ماه برای پرواز به حالت آماده باش در آمد .

رئیس سازمان اورژانس استان افزود : EOC دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به عنوان استان معین در این حادثه اعلام آمادگی کرد.