ایران در سراشیبی اپیدمی کرونا قرار دارد

به گزارش مشرق، سیما سادات لاری در حاشیه سفر به شهرستان آمل گفت: هرچند اکنون ترددها در جاده‌های بین شهری ازجمله مسیرهای تهران به مازندران پایش می‌شود، اما پس از هماهنگی‌های در حال انجام با استانداری تهران و مازندران و نیز دبیرکمیته امنیتی قرارگاه کرونایی کشور محدودیت‌های جدید تردد خودرویی اعمال خواهد شد.

وی افزود: کاهش تردد سفرهای غیرضروری و پلاک‌های غیربومی به شهرهای کرونایی وحتی نارنجی مازندران از ماه‌های گذشته تاکنون مطالبه و درخواست جدی شهروندان این استان بوده که با پیگیری‌های صورت گرفته، در جاده‌های مواصلاتی به مازندران به صورت جدی اعمال می‌شود.

اعمال محدویت ها برای قطع زنجیره کرونا

سخنگوی وزارت بهداشت ودرمان، با بیان اینکه اعمال محدودیت‌های کرونا بخاطر توجه بیشتر مردم به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و قطع زودتر همه گیری شیوع کرونا بیان کرد و گفت، که هیچ کس از مسئولان رده‌های مسئولیتی در کشور به دنبال اعمال محدودیت‌هایی که باعث مختل شدن زندگی مردم شود، نیست، اما چه باید کرد که این بیماری در سطح جهانی همه گیری دارد و باید با این نوع محدویت‌های کنترل کرد.

لاری، درپاسخ به این پرسش که چرا اکنون فقط مازندران و برخی شهرهای این استان به رنگ قرمز کرونا و دیگر مناطق کشور نارنجی و زرد شدند، گفت، در ماه آبان که بیشتر استان‌های کشور درگیر موج سوم کرونا بودند، استان مازندران مشکلی نداشت و در وضعیت زرد ونارنجی قرار داشت و وارد این موج نشده بود.

وی اضافه کرد، که الان بیشتر استان‌های کشور از موج سوم کرونا عبور کرده و فقط مازندران درگیر این موج شده که امیدواریم با رعایت بیشتر مردم این استان و همکاری بین دستگاه‌های برخی ادارات استان، از شیوع بیشتر این بیماری پیشگیری و انشالله ازماه آینده شاهد نزولی شدن این بیماری در استان باشیم.

سخنگوی وزارت بهداشت ودرمان در بخش دیگری ازاین گفت وگو با بیان اینکه در سطح کلی و در زمانی که ایران درگیر همه گیری کرونا شده بود، برخی کشورهای اروپایی وآمریکایی در وضعیت بهتری قرار داشتند، گفت، جالب‌تر این بوده که درهمان موقع اروپایی‌ها به ایرانی‌ها می‌گفتند که شما در کنترل این بیماری ناتوان هستید.

لاری گفت، خوشبختانه با همراهی خوب مردم وبا وجود مشکلات تحریمی و اقتصادی که کشور با آن مواجه شده، اکنون جمهوری اسلامی ایران در سراشیبی کامل اپیدمی کرونا قرارگرفته ودرحالی که موج جدید این بیماری دراروپا ازجمله انگلیس و قاره اروپا شروع شده است.

وی یادآورشد، که خوشبختانه اکنون تعداد بیماران بستری درایران به کمتراز یک چهارم رسیده و فوتی‌ها هم دو رقمی شده ودرمقابل اروپا وآمریکا این بیماری درحال افزایش تعداد ابتلاء و فوتی‌ها است.