افزایش ماموریت های اورژانس در ۸ ماهه امسال

 

جعفر میعادفر رئیس سازمان اورژانس کشور در نشست خبری امروز در سازمان اورژانس کشور اظهار کرد: سازمان اورژانس کشور با تقدیم ۱۹ شهید مدافع سلامت و بیش از ۱۰ هزار مبتلا در بین پرسنل اورژانس و تزریق واکسن کرونا به مردم توسط این نیروها، توانسته نقش خود را ایفا کند. بیش از ۲ میلیون دوز از تزریقات واکسن را در یک فرآیند دو ماهه انجام داده‌ایم.

وی افزود: در کشور ۳ هزار پایگاه داریم که ۱۲۷۹ پایگاه شهری و ۱۶۶۹ پایگاه جاده‌ای ۵۰ پایگاه هوایی و دو پایگاه دریایی هستند و بیش از ۵ هزار دستگاه آمبولانس در حال ارائه خدمات فوریت پزشکی است.

وی با بیان اینکه بخشی از آمبولانس‌ها فرسوده هستند، گفت: ۳ هزار دستگاه آمبولانس ما بالای ۱۰ سال عمر دارند.

میعادفر با اشاره به فعالیت ۲۴ هزار نیروی اورژانس در کشور، تصریح کرد: ۲۱ هزار نیروی عملیاتی در کشور داریم و ۳ هزار نفر دیگر نیز در ستاد و مراکز دیسپچ در حال ارائه خدمت هستند.تعداد ماموریت‌های ۸ ماهه امسال بیش از ۳ میلیون و ۲۸۸ هزار و ۸۰ مورد بوده که بیش از ۲.۵ میلیون مورد شهری، ۷۲۳ هزار و ۲۷۱ مورد جاده‌ای بوده است که نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشته است، این رشد طبیعی است زیرا در سال گذشته محدودیت تردد در جاده را داشتیم و به دلیل افزایش رفت‌وآمدها ماموریت‌های ما نیز افزایش یافته است و ۷۸ درصد ماموریت‌های اورژانس شهری و ۲۲ درصد جاده‌ای است و نشانگر نیازمندی به پایگاه‌های اورژانس در شهرهاست.